Mládežnícky zbor

Mládežnícky spevokol farnosti Nová Baňa existuje už niekoľko desaťročí. Už za komunizmu v ňom spievali rodičia našich dnešných členov.

V súčasnosti tvorí spevokol okolo 20 členov. Svojim spevom sprevádzame mládežnícke sväté omše pravidelne každú druhú nedeľu. Okrem toho spievame pri slávnostiach vo farnosti – Vianoce, Veľká noc, birmovka, Roľnícka nedeľa a pri sobášnych svätých omšiach mladých z farnosti (1-2x mesačne). Nácvik prebieha vždy 2 hodiny pred svätou omšou. Príležitostne navštevujeme aj iné farnosti, v minulosti nás mohli vidieť a počuť veriaci v Leviciach, Žarnovici, Veľkej Lehote, Bzenici a pod.

Väčšina členov spevokolu je aj členmi spoločenstva mladých Dom chvály, v rámci ktorého získavajú formáciu prostredníctvom malých skupiniek vedených animátormi (2x do mesiaca), duchovných obnov (2x ročne), formačných stretnutí pre hudobníkov, spevákov a vedúcich modlitby chvál a aj spoločných modlitieb.