Mládežnícky zbor

Vytlačiť

Mládežnícky spevokol farnosti Nová Baňa existuje už niekoľko desaťročí. Už za komunizmu v ňom spievali rodičia našich dnešných členov.

V súčasnosti tvorí spevokol okolo 20 členov. Svojim spevom sprevádzame mládežnícke sväté omše pravidelne každú druhú nedeľu. Okrem toho spievame pri slávnostiach vo farnosti – Vianoce, Veľká noc, birmovka, Roľnícka nedeľa a pri sobášnych svätých omšiach mladých z farnosti (1-2x mesačne). Nácvik prebieha vždy 2 hodiny pred svätou omšou. Príležitostne navštevujeme aj iné farnosti, v minulosti nás mohli vidieť a počuť veriaci v Leviciach, Žarnovici, Veľkej Lehote, Bzenici a pod.

Hudobnícke jadro spevokolu pod názvom GloryDay sa v rokoch 2008 a 2010 stalo víťazom súťažnej prehliadky spevokolov Hontfest v Dudinciach. V roku 2009 sa GloryDay prebojovali do finále súťaže Gospeltalent 2009. Väčšina členov spevokolu je aj členmi spoločenstva mladých Dom chvály, v rámci ktorého získavajú formáciu prostredníctvom malých skupiniek vedených animátormi (2x do mesiaca), duchovných obnov (2x ročne), formačných stretnutí pre hudobníkov, spevákov a vedúcich modlitby chvál a aj spoločných modlitieb.

TP 

 

Aktuálne

Najbližšie

Dnes 24.9.
Liturgický kalendár
  féria
  Gerhard Sagredo, Bystrík
Sväté omše
  Farský kostol 7.00
  Kohútovo 17.30
Ruženec 17.00

Zajtra 25.9.
Liturgický kalendár
  féria
  Kleofáš
Sväté omše
  Farský kostol 6.30, 18.00
Ruženec 17.30